Dva nula na zápasy! Hanáci jsou blízko postupu do dalšího kola play-up

Sobotní odpoledne otevřelo play-up sérii už i pro Olomouc, která vyhrála 9:3 a připsala si první bod. Po 25 hodinách už Olomoučtí započali druhé utkání, které dopadlo opět vítězně. Do Vysokého Mýta si tak odvezou náskok 2:0 na zápasy.

FBS OLOMOUC – FTC VYSOKÉ MÝTO 6:0 (4:0, 1:1, 1:1)

Branky: 6. Tomáš Jelínek, 7. Bohdan Kopelec, 17. Jan Minář, 18. Tomáš Jelínek, 39. Tomáš Jelínek, 42. Vít Friedl
Zásahy brankářů: Patrik Antoniazi 20 - Adam Rozlivka 15
Rozhodčí: Lukáš Axmann – Radek Šiška
Vyloučení: 3:3, využití: 0:0
Diváci: 149

Druhé utkání začalo ve vysokém tempu, Hanáci na soupeře opravdu vlítli se vší vervou. Úvodní pokusy branku nepřinesly, FBS ale na ni nemuselo dlouho čekat. Fanoušky v hale rozradostnil už v 6. minutě Tomáš Jelínek, který otevřel skóre tohoto duelu. Navíc to netrvalo ani minutu, a domácí vedli už 2:0, protože na Jelínka úspěšně navázal také Bohdan Kopelec.

Že jsou domácí při chuti bylo znát i nadále. Velkou šanci ke skórování jim pak soupeř nabídl sám nedovoleným vrážením, po kterým si zahráli přesilovku. Ta ale nedopadla vstřelenou brankou. Pozitivním faktorem bylo následné ubráněné oslabení, které následovalo s trestem za hrubost pro Martina Ambrože.

A pak už to zase začalo. Hanácký kolotoč pokračoval křižným pasem na volného Jana Mináře, který míček už jen bekhendem zasunul do volné branky za přesunujícího se gólmana hostí. A ani ne po další minutě z předbrankového prostoru pálil středem doprostřed znovu Jelínek, který tak poslal Hanáky do kabin se čtyřgólovým náskokem.

Začátek druhé periody ale opticky vypadal úplně jinak. Hosté věděli, že musí zabrat, a bylo na nich znát, že chtějí výsledek zvrátit. Naštěstí ale FBS dobře bránilo, a taky mělo trochu štěstí, protože hodně střel soupeře opravdu nebylo přesných. A když už náhodou ano, poradil si s nimi opět famózní Patrik Antoniazi. Ten ve 32. minutě zlikvidoval také trestné střílení, a nedovolil soupeři vsítit kontaktní gól. Gól ale naopak vsítili Olomoučtí, a to 71 sekund před odchodem do kabiny. V tu chvíli totiž opět uklidnil hru Jelínek, který zkompletoval hattrick.

A aby se neopakoval nápor a tlak soupeře z úvodu druhé třetiny, zarazili mu Hanáci do rakve další hřebíček už minutu a půl po návratu na palubovku. Dělovku ze středu před brankovištěm vyprodukoval Vít Friedl, který tak nastavil skóre už na 6:0. Přesně takový stav už vydržel až do konce. Olomouc zvládla i druhý zápas v sérii s Vysokým Mýtem, a brankář Antoniazi si tentokrát připsal i čisté konto.

„Jsme rádi za výborný vstup do série. Takhle jsme si to představovali. Samozřejmě poslední krok je nejtěžší, samo jsme si to loni v play-up zažili. O to kvalitnější bude příprava, chystáme se na sto procent a uděláme vše, abychom to ukončili,“ sdělil po zápase trenér Lukáš Kočiřík. „Měli jsme samozřejmě game-play do zápasu, ten jsme zvládli tak na 90 %. Jeli jsme podle něj, povedlo se to. Samozřejmě tam jsou nějaké negativní aspekty, nad kterými si společně s realizákem sedneme, ukážeme to hráčům, připravíme se na to a v sobotu to snad ukončíme, jak jsem už řekl,“ dodal k samotnému výkonu v zápase.

Olomouc tak ve druhém kole play-up vede nad Vysokým Mýtem 2:0 na zápasy. Stačí jí udělat jen poslední krok a získat jedno vítězství. O to se pokusí už v sobotu 16. března, kdy poprvé vyjede do Vysokého Mýta. Případný čtvrtý zápas by se konal o den později.