Dorost vypadl z play-off, starší žáci vyhráli třikrát a mají jisté MČR

Ačkoliv většině elitních kategorií už sezóna skončila, opakem je tomu u dalších týmů FBS, převážně těch mladších. Tento týden jich do bojů vyrazilo pět. Dařilo se hlavně starším žákům a dvěma elévským kategoriím.

Dorostenci

Hlavní tým dorostenců se dostal do další ligové fáze, a to play-off. V něm mu byl přisouzen docela těžký soupeř. Zlínští lvi vstoupili do prvního utkání dobře a dostali se do vedení 2:0. To ovšem zvrátil Matěj Romanovský a Jan Spurný. Remízový stav chvíli setrvával, pak se ovšem soupeř prosadil ještě pětkrát, zatímco Olomouc kontrovala jen jednou a duel dopadl výsledkem 3:7. Odveta skončila hůř, Zlín šel už v první třetině do vedení 4:0. Druhou třetinu vyhrál 5:2 a tu třetí 4:1. Celkově si tak zapsal druhé vítězství v sérii, tentokrát 13:3, a Hanáky vyřadil.

Starší žáci A

Áčko starších žáků se v uplynulém týdnu netradičně dostalo až ke třem měřením sil. Ti se nejdříve utkali s Uničovem, který jednoznačně přehráli. Sice inkasovali jako první, ale pak dvanácti góly v řadě utkání ovládli. Erik Opluštil a Samuel Strašil si připsali hattrick. Brankově úrodné bylo také utkání s Orly z Hranic. Ty Olomoučtí zavalili salvou devatenácti branek, a až ke konci dvakrát inkasovali. Duel řídil Marek Opluštil (5+1), k němu se přidali Jan Slavík (3+3), Jan Spurný (4+1) nebo třeba Radim Bečica (0+4).

Poslední utkání bylo úplně jiné. Derby s Přerovem rozhodl jeden gól. I tak se ale dá říct, že FBS zápas kontroloval. Strašil ho otevřel dvěma brankami, doplnil ho Jakub Balner. Soupeř pak do patnácté minut dvakrát snížil, ovšem skóre 2:3 už vydrželo až do konce utkání a Olomouc tak vyhrála i třetí duel.

Po tomto vítězství mají starší žáci ještě před závěrečnou nadstavbou jistou účast na finálovém turnaji MČR, který se odehraje začátkem května v Brně.

Elévové a Elévové 2012

Oba elévské týmy se vydaly o víkendu na turnaje. Tým elévů 2012 zamířil do Litovle, kde nejprve porazil Šumperk těsně 7:6. Následně se utkal s pořadatelským týmem a vyhrál 14:11. Zaskočila ho Mohelnice, která ho porazila 13:5, ale mladí Hanáci si napravili chuť v posledním mači, kdy stejným výsledkem porazili Hranice. Druhý z týmů hrál v Uničově. Tam si nejprve poradil s Přerovem 12:8, následně ještě vylepšil skóre v duelu hostitelem, který dopadl 16:2. Nezaváhal ani proti Šternberku a Lipníku, a po výhrách 17:3 a 29:10 ovládl všechny čtyři duely.

Ženy B

V sobotním poledni a odpoledni se dostalo i na rezervu žen. Ta se nejdříve utkala s ČPP Ostravou B. Byl to velice vyrovnaný zápas, oba týmy se ve skórování pravidelně střídaly až do stavu 5:4. Pak Olomouc přidala dva góly za sebou, ovšem totéž se povedlo Ostravě a duel skončil remízou 6:6. Michaela Rullová s připsala parádních pět bodů (3+2).

Druhý zápas sehrály Hanačky s Hranicemi. I zde se florbalistky obou týmů ve střílení branek střídaly, vždy po jednom gólu, a to až do stavu 4:4. Hranice ale dokázaly rozseknout duel dvaašedesát sekund před koncem, čímž rozhodly o své výhře 5:4.