Dlouhá série výher skončila. Hanáci padli v Paskově

Jednou to přijít muselo. Po třinácti výhrách v řadě našlo FBS svého prvního přemožitele. S Paskovem se přetahovalo už v prvním zápase, který nabídl hodně branek. Tentokrát bylo gólů méně a rozhodovalo se až v prodloužení.

PASKOV SAURIANS – FBS Olomouc 4:3pp

Branky: 19. Adam Sikora, 39. Lukáš Kurečka, 52. Martin Michna, 63. Viktor Bőhm - 9. Tomáš Jelínek, 19. Igor Macháček, 31. Adam Procházka
Zásahy brankářů: Vojtěch Kořínek 24 - Patrik Antoniazi 16
Rozhodčí: Vít Morkes – Jakub Palowski
Vyloučení: 6:4, využití: 1:1
Diváci: 69

Olomouc nevstoupila do utkání vůbec špatně. Už po sedmi minutách si zahrála přesilovou hru, kterou po chvíli dokázala proměnit. Prosadil se Tomáš Jelínek, který tak FBS dostal do vedení. Přestože oba týmy měly velké množství šancí, tak další trefa přišla až v devatenácté minutě a znovu z hole Hanáků. Prosadil se Igor Macháček. Jeho tým se ale moc dlouho neradoval, jelikož po jednadvaceti sekundách přišlo snížení.

Do druhého poločasu ale Olomouc vstupovala s jednobrankovým vedením, a to se jí ještě povedlo navýšit těsně poté, co se zápas přehoupl do druhé půle. V jednatřicáté minutě mířil přesně Adam Procházka, asistenci u jeho branky si mimo jiné připsal olomoucký brankář Patrik Antoniazi. Následně přišla série vyloučení, ze kterých ale netěžil ani jeden tým. Paskov dokázal znovu snížit až v závěru třetiny.

Třetí dvacetiminutovka začala faulem hostů, ten ale Saurians nepotrestali. Úspěšné nebylo ani FBS v početní výhodě o pět minut později. Ve dvaapadesáté minutě se hosté dokázali trefit a vyrovnat na 3:3. Byl to také jediný gól, který v poslední dvacetiminutové části padl. Po šedesáti minutách tak bylo jasné, že Olomouc poprvé v sezóně ztratí body.

Na řadu přišlo prodloužení. Olomouc byla aktivnější, jenže pak se dopustila dalšího faulu. A to bylo rozhodující. Paskov si vyžádal time-out, po následné rozehrávce už mu to trvalo pouze třináct sekund, než dokázal zápas rozhodnout. Saurians se tak stali prvním týmem v letošním ročníku, který dokázal FBS Olomouc porazit. Hanáci ale smutnit nemusí, ligu stále vedou o deset bodů právě před druhým Paskovem.

„Bylo to další velmi kvalitní utkání, za které jsme hodně rádi. Troufnu si tvrdit, že ve hře pět na pět jsme byli na hřišti lepším týmem. Trápila nás ale efektivita a činnost speciálních formací. Teď hlavy vzhůru. Věřím, že tuto zkušenost přetavíme v motivaci do další práce v cestě za vytyčeným cílem,“ sdělil po zápase vedoucí týmu Daniel Tichý.

Další duel sehraje Olomouc v sobotu 9. prosince v Čajkaréně, kde se utká s týmem 1. MVIL Ostrava. Úvodní buly je naplánováno netradičně již na 14:00.