Deset vítězství v řadě. Muži zvládli vyrovnaný zápas s Warriors

Desáté kolo Divize, desátá výhra pro olomoucké áčko. To letos předvádí nádherné výkony, a po deseti utkáních tak má na kontě plný počet třiceti bodů. A to i přesto, že už pětkrát po sobě muselo hrát venku.

WARRIORS NOVÝ JIČÍN FBK SRŠNI B – FBS OLOMOUC 3:4

Branky: 8. Petr Kittel, 30. Jakub Robenek, 60. Petr Kittel - 4. Jiří Novák, 27. Tomáš Skoupil, 53. Tomáš Skoupil, 60. Jan Slaběňák
Zásahy brankářů: Jan Klinka 26 - Patrik Antoniazi 25
Rozhodčí: Dalibor Jekielek – Dominik Pustówka
Vyloučení: 3:3; využití: 0:2
Diváci: 162

V pátém venkovním utkání v řadě zavítali Hanáci do Nového Jičína, kde se střetli s tamním celkem Warriors Nový Jičín FBK Sršni B. Do utkání vstoupili dost dobře, už ve čtvrté minutě pálil skoro z půlky hřiště Jiří Novák. Jenže soupeř odpověděl už o tři a půl minuty později. Olomouc pak pykala za nedovolené vrážení Matěje Pechy, ale oslabení dobře odbránila. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Druhá část byla dost podobná. Sedmadvacátá minuta nabídla branku kapitána Tomáše Skoupila, který svůj tým znovu dostal do vedení, ale už ve třicáté minutě Sršni znovu srovnali. Poslední perioda byla velkým soubojem. Na branku jsme si museli počkat až do závěrečné desetiminutovky. Ještě předtím ale padly tři vyloučení za sebou, dvě na straně soupeře.

Nový Jičín se tedy musel bránit, a to se mu moc nepovedlo. Druhou trefou v zápase znovu poslal FBS do vedení kapitán Skoupil, který tak přesilovku potrestal. To se nedalo říct o soupeři, ten totiž hru na zemi Igora Macháčka nepotrestal. A tak museli Hanáci ukázat, jak se to dělá. V přesilovce se v poslední minutě trefil ještě Jan Slaběňák, který tak zařídil vítěznou branku. Warriors ještě snížili, ale to bylo vše, na co se zmohli.

Olomouc tak vyhrála vypjatý a vyrovnaný venkovní zápas, a svou šňůru natáhla už na parádních deset výher. „Byla to rozhodně kvalitní podívaná. V této výborné atmosféře jsme rádi za další tři body,“ komentoval po utkání výkon Hanáků vedoucí týmu Daniel Tichý.

Další duel sehraje FBS v neděli 19. listopadu v SH Na Lapači ve Vsetíně, kde se utká s tamním celkem FBS Vsetín. Úvodní buly je naplánováno na 18:00