Čtvrté kolo Divize: Olomoučtí hostí Uničov

Po nepovedeném utkání se Zlínem přichází čas na reparát. V nedělní podvečer do Olomouce přijede Uničov. Derby bude mít jasného favorita, a to právě domácí FBS. Dokáží olomoučtí porazit soupeře stejně, jako v minulé sezóně?

Uničov má v posledních sezónách pravidelné periody, kdy v lize končí poslední, a pak osmý. To se táhne již od sezóny 2019/20. Loni právě osmý skončil, a nyní je v lize znovu na poslední pozici. Po třech odehraných utkáních nemá na kontě ani jeden bod. V brankovém skóre má rozdíl -8. Prohrál 6:9 proti Horní Suché, 4:6 s Orlovou a minule podlehl i nováčkovi Slovácku 4:7.

Co se týče individuálních statistik, v loňské sezóně byl v bodování nejlepší uničovský Zdeněk Marčon, ten už ale v týmu nepůsobí, přestoupil do Ostravy. Uničov měl i čtvrtého nejlepšího brankáře loňského divizního ročníku, který se ale zase přesunul do Mohelnice. Co se loni týmu jednoznačně dařilo, to byly zvládnuté oslabení. Uničov skončil parádní úspěšností v oslabeních, která se vyšplhala na 88,51%, což bylo jednoznačně nejlepší číslo v rámci ligy.

Olomoučtí se s Uničovem loni utkali pouze jednou. V zářijovém utkání ho vysoko přestříleli a vyhráli 9:2. Skóre otevřel v osmé minutě Lukáš Vachutka, soupeř ale srovnal hned po deseti sekundách. Pak už duel patřil domácím, kteří nastříleli dalších osm gólů, Vachutka zkompletoval hattrick a v poslední minutce už jen soupeř usměrnil skóre gólem na 9:2. Druhý zápas byl kontumován výsledkem 5:0 ve prospěch Olomouce.