Černý víkend pro juniory, prohráli oba domácí zápasy

O víkendu tentokrát muži nehráli, zato junioři si připsali hned dva zápasy. Ani jeden z nich ale na domácí půdě nevyhráli a nezískali tak žádné body.

Junioři se nejprve v sobotu utkali s královehradeckým FbC. Ten po čtyřech minutách vedl už 2:0. Tomáši Jelínkovi se podařilo ještě do páté minuty kontrovat, ale soupeř přesně o minutu později zase navýšil. Jelínek se pak trefil ještě ve dvanácté minutě a znovu mezi týmy určil rozdíl pouze jediné branky, ale Hradec skóroval do konce třetiny ještě dvakrát.

V druhé periodě byla k vidění jen jediná branka, opět ji měl na svědomí Jelínek, který tak zkompletoval hattrick. Stejný hráč se pak prosadil znovu i na počátku posledního dějství. Pak už ale skóroval taky soupeř. Ve 49. minutě se podařilo snížit Kryštofu Brzobohatému, ale Královéhradečtí hráči prostě FBS ke srovnání nepustili a sami se trefili do konce ještě třikrát. Z Olomouckých už skóroval pouze Petr Sova a utkání tak skončilo jejich prohrou 6:9. „Další smolný zápas v našem podání. Dnes to byl naprosto vyrovnaný zápas, ale udělali jsme více chyb, než soupeř, což prostě rozhoduje,“ sdělil po zápase trenér Tomáš Hruška.

Po neúspěšném sobotním zápase následoval nedělní duel se Zlínem. Ten ale začal ještě hůř, po pěti minutách a deseti sekundách už domácí prohrávali o tři branky. V druhé polovině první třetiny se jim ale zásluhou dvou gólů Jelínka povedlo do duelu vrátit. Úvod druhé třetiny byl poznamenán šesti vyloučeními v jednom okamžiku, žádný gól ale nepadl. Pak se stala domácím pohroma, protože v čase 32:11 až 33:27 jim Zlín nasypal tři branky, o dvě minuty později přidal ještě čtvrtou a z nadějného stavu 2:3 bylo velké manko 2:7. Jak Kašpar ke konci třetiny snížil, ale soupeř si vzal pětigólové vedení zpět.

Stejný scénář se opakoval i v posledním dějství. Matěj Pecha skóroval, soupeř také. Navíc dvakrát po sobě. Lions odpověděli i na druhou branku Kašpara a další gól Jelínka. Nakonec tak vyhráli 12:6. „Klasicky jsme nezvládli úvod, ale do zápasu jsme se vrátili. Ve druhé třetině se však děly věci, které rozhodly,“ okomentoval stroze utkání Hruška.

Hanáci tak zůstávají v lize poslední. O další bodový zisk se pokusí znovu zabojovat v pátek 20. ledna, kdy opět doma hostí Hradec Králové.