Bohemka v poslední třetině otočila skóre. Juniorky podeváté vítězí

Sedmé kolo Extraligy žen bylo plné nečekaných zvratů. Diváci nejprve viděli tvrdý a vyrovnaný boj, který hrál do karet spíše domácímu týmu, ve třetí třetině ale nastal dramatický obrat, kdy pražský soupeř otočil skóre a s dvougólovým náskokem nakonec vyhrál. Na druhé straně se juniorský tým pyšní dalšími dvěma vítězstvími a nadále tak drtí jednoho soupeře za druhým.

První třetina extraligového zápasu mezi Olomoucí a Bohemians svým průběhem dokázala, že síly obou týmů jsou velmi vyrovnané. Úvodní gól vstřelila už ve třetí minutě kapitánka domácího týmu Tereza Reimerová za asistence Lucie Cholinské. Odpověď soupeře na sebe ale nenechala dlouho čekat a o minutu později bylo vyrovnáno.

Druhá dvacetiminutovka byla v režii domácích. Brankářka Martina Schoupalová udržela svými zákroky v této třetině nulu, zatímco Zuzana Hubáčková svou střelou do soupeřovy branky změnila skóre na 2:1. V tento moment to vypadalo pro Hanačky velmi nadějně.

Poslední část zápasu ale zhatila veškeré naděje, když se Bohemce podařilo dorovnat na 2:2. Olomouckým ženám se pak již nepodařilo vstřelit další góly, ale ani dostatečně ubránit svou branku, a tak se z vyrovnaného stavu brzy stal dvougólový náskok pražských Bohemians, které tak zvítězily 4:2 a odvezly si cenné body.

Olomoucké juniorky naopak zažily další úspěšný herní víkend a pokračují tak v pozici zatím nepřekonaného lídra soutěže. V sobotu porazily liberecký tým 4:0 a den poté Českou Lípu 8:0. Obě gólmanky, jak Klára Hodulíková, tak Kristýna Keclíková předvedly skvělý výkon a udržely v obou utkáních nulový stav.