Víkendové boje přinesly úspěchy pro několik kategorií FBS

Po minulém, na zápasy mladších kategorií docela suchém týdnu, se tentokrát opět vyjelo rvát větší množství mládežnických kategorií FBS. Komu z osmi mladších kategorií, se dařilo tentokrát?

Starší žáci

Starší žáci hráli netradičně v pondělí, kdy měli v programu dohrávku odloženého duelu s Havířovem. Duel probíhal z olomoucké strany docela dobře. První třetina sice góly nepřinesla, ve druhé se ale Hanáci prosadili třikrát a v té třetí také. Celkově si tak ze zápasu odnesli výsledek 6:0.

Důležitý zápas, podařilo se nám ho vyhrát celkem přesvědčivě. Jsem rád za udržené čisté konto a šest vstřelených branek. Dost tomu pomohly slepené góly ve druhé třetině, kdy jsme se trochu uklidnili. Liga zůstává vyrovnaná, máme za sebou první třetinu, se sedmi body můžeme být spokojeni, i když jsme mohli mít více. Jedeme ale dál, příští týden nás čekají další těžké zápasy,“ hodnotil dohrávku trenér Tomáš Skoupil.

Dorostenci B

Dorostenci se v 2. lize utkali se dvěma soupeři. Nejdříve poměřili síly s Prostějovem. První třetina branku nenabídla, v té druhé šel Prostějov do vedení díky trefě v přesilovce, ale Olomouc ještě do pauzy srovnala. Třetí třetina ale vyšla lépe SK K2, které ji vyhrálo 3:0 a zvítězilo tak 4:1. Následné měření sil s Mohelnicí dopadlo neslavně, FBS podlehlo 1:14.

„Na turnaj jsme odjeli s mladým kádrem, z většiny to byli prvoročáci starší žáci. Doplnili jsme je o pár starších kluků. Nevezeme žádný bod, každopádně kluci oba zápasy bojovali, snažili se, takže k přístupu nejde nic vyčíst. V některých věcech nám chyběla dostatečná kvalita, ať už je to střelba, nebo řešení finální fáze,“ zhodnotil zápasy trenér Tomáš Skoupil.

Elévové

Oba týmy elévů sehrály o víkendu své turnaje. Starší nastoupil v sobotu na Rooseveltovce, mladší v neděli v Přerově. Starší tým se utkal s Šumperkem, který porazil 11:6, vyhrál také 21:4 nad Litovlí a 18:11 nad Mohelnicí, v posledním duelu, kdy se utkal s SK K2 Prostějov, remizoval 8:8. Mladší olomoučtí florbalisté podlehli 5:15 Přerovu, vyhráli 6:5 nad Šterberkem, ale s jeho druhým týmem prohráli 9:12, a nakonec vyhráli nad SK K2 Prostějov Yetti.

„Oba ročníky Elévů odehrály za celý víkend dost kvalitních utkání, které nám opět ukázaly, na čem je potřeba neustále pracovat. Zatímco u zkušenostně starších hráčů je potřeba více zapracovat na práci s volným prostorem a celkově aktivním pohybem bez míčku, u mladších je stále potřeba zapracovat na technice a vedení míčku. Celkově však můžeme být za celý víkend spokojeni s naším herním projevem. Teď budeme mít nezvykle dlouhou pauzu, cca měsíc, takže máme dost času na těchto věcech zapracovat, než se zase ukážeme v březnu na domácí půdě,“ shrnul víkend trenér Jan Grohmann.

Dorostenky

Dorostenky se potkaly se dvěma soupeři. Nejdříve poměřily síly s Třincem. Ujaly se vedení v první periodě, v té druhé přidaly tři góly a jen jednou inkasovaly, a v poslední zase vstřelily jednu branku. Nakonec tak soupeře porazily výsledkem 5:1. Ne tak slavně už ale dopadlo utkání s ČPP Ostravou. Přestože šly Hanačky do vedení, Ostravanky dokázaly ještě v průběhu první třetiny vedení otočit na svou stranu. V druhé části ho navýšily dalšími třemi góly, na což Olomouc reagovala pouze jednou a i poslední část dopadla výsledkem 2:1 pro soupeře, který nakonec zvítězil 7:3. FBS je aktuálně v 1. lize dorostenek na páté pozici s 26 body z 18 zápasů.

Mladší žáci 11

Mladší žáci sehráli pouze dvě utkání. V SH Stars Třinec se nejdříve postavili Orce Krnov. Zápas dopadl remízou 4:4. Následovalo utkání s kvalitními Vítkovicemi, které ale Olomouc zvládla, a zvítězila tak nakonec výsledkem 5:3.

„Další kvalitní turnaj a dvě utkání proti soupeřům, které byly prověrkou naší momentální výkonnosti. Krnov disponuje fyzicky dobře připravenými hráči, kteří mají rychlé přepnutí po zisku hned do útoku, co z nám dělalo velké problémy. Stejně tak nás trápila v utkání nekvalita ve finální fázi. Z toho všeho vyplynula konečná remíza. Před druhým utkáním s Vítkovicemi jsme věděli, že nás čeká kvalitní soupeř. Jsme rádi zejména za to, že jsme byli v utkání herně o něco lepším týmem, což se odrazilo i na celkovém výsledku,“ shrnul víkendový program trenér Daniel Tichý.

Dorostenci A

Dvě utkání si připsalo také dorostenecké áčko. Nejdříve se utkalo s Otrokovicemi. Do zápasu vstoupilo gólem už ve 28. sekundě, ale pak dovolilo zápas soupeři třemi brankami v řadě obrátit. Naštěstí se Hanáci ještě do pauzy dotáhli. Druhá perioda začala opět ve vysokém tempu, za prvních pět minut se trefily oba týmy dvakrát. Olomouc pak odskočila do dvoubrankového vedení, soupeř snížil, ale Denis Jašurek dokázal ve 27. minutě potvrdit definitivně olomouckou výhru. Ve třetí třetině už totiž další branka nepadla, a tak zápas dopadl výsledkem 8:6 pro FBS.

„Po pádu do druhého koše nás čekaly Otrokovice. V zápase jsme byli celou dobu lepším týmem na hřišti, ale dělaly nám problém brejkové situace Otrokovic, což bylo zapříčiněno naší hrou v útočném pásmu, kdy jsme to neměli zajištěné. To byl důvod, proč jsme dostali tak velký počet gólů od relativně slabšího soupeře. Přesto jsme dokázali zápas vyhrát, ale výsledek není přesvědčivý. Očekával bych, že proti takovým soupeřům nebudeme dostávat takové množství branek, a spíš jich dáme ještě více,“ shrnul první utkání trenér Tomáš Hruška.

Dobře dopadl i druhý zápas, ačkoliv jeho průběh, alespoň v prvním periodě, taky nebyl úplně hladký. Hanáci vstoupili do zápasu dvěma brankami, ale TROOPERS dokázali třemi góly ještě do pauzy otočit. Ve druhé třetině olomoučtí dominovali, a odskočili třemi góly v řadě. Zkraje třetí části vstřelil výherní gól Večeřa na 6:3, soupeř pak dvakrát snížil, ale nevyrovnal, a Olomouc dvěma góly v závěru potvrdila výhru 8:5.

„TROOPERS nás vyřadili na Moravian Cupu. Pak jsme s nimi hráli před Vánoci, tehdy jsme byli lepším týmem. Podobné to bylo teď. Měli jsme více ze hry, tvořili jsme si spoustu šancí, ale oni byli nebezpeční zase z brejků. Těch ale naštěstí nebylo tak moc, to jsme si dokázali pohlídat. Co bylo strašně důležité, a zdobilo nás oba zápasy, byla naše rozehrávka. Zkoušeli jsme si něco nového, byl jsem překvapen, jak dobře to funguje. Jednoduchý princip, fungovalo nám to, to byla velká paráda, a díky tomu jsme vyhráli. Odvezli jsme dvě zasloužené výhry, na druhou stranu oba zápasy jsme mohli vyhrát daleko přesvědčivěji. Určitě je to nějaké varování pro nás, že jsme byli sice lepší než soupeři, ale klidně jsme obě utkání mohli prohrát, což je velké varování, a tohle by se nemělo dít,“ uzavřel hodnocení Hruška.

Mladší žákyně

Mladší žačky 2013 hrály v Hranicích

První zápas s favoritem turnaje týmem ORCA Krnov přinesl vyrovnaný souboj, velmi důsledná obrana přinášela ovoce. Hráčky přistupovaly k soupeřkám při každé snaze o střelu a dařilo se střelkyně soupeře eliminovat, nakonec rozhodla smolná branka v závěru. Souboj s FBC Hranice se dlouho vyvíjel dobře pro olomoucké barvy, bohužel v závěru ubývaly síly. Elévky hrály dva zápasy za sebou a zvítězit se znovu nepodařilo. Poslední utkání, FBS versus FBS, mladší hráčky znovu začaly výborným plněním obranných úkolů, pak však souboj s často o tři roky staršími hráčkami, kterým elévky nic nedarovaly dopadl remízou a čtvrtým místem.

Mladší žačky 2012

Domácího soupeře, tým FBC Hranice zaskočil rychlým nástupem, který se ale soupeřkám podařilo dohnat a pouze zvýšený tlak ve druhé části a o mnoho přesnější muška zajistila vítězství hráčkám FBS. Další zápas s ORCA Krnov se vyvíjel podobně, po rychlém nástupu a vedení 3:0 Olomoučanky bohužel neuhlídaly rozdílovou hráčku soupeře a tentokrát vysoko podlehly. Závěrečný zápas proti mladším spoluhráčkám z klubu byl dlouhou dobu přetahovaná ze strany na stranu, poté se však projevila důsledná tvrdost týmu 2012 a remíza znamenala druhé místo v turnaji.

„Prezentace dvou celků s celkem třiadvaceti hráčkami nám závidí všechny týmy soupeřů a nezbývá, než tvrdou dřinou dotáhnout tuto výhodu k dokonalosti, která bude silnou devizou pro měření sil na letních turnajích se soupeři, kteří patří do TOP v Česku a se kterými se tak často nepotkáváme“, komentovala turnaj trenérka Jitka Zacpalová.