V posledním lednovém víkendu bojovalo šest dalších olomouckých týmů

Leden se chýlí ke konci. Dalších šest kategorií se vydalo bojovat o další skalpy a cenné body na olomoucké konto. Které z týmů bodovaly tentokrát?

Junioři

Juniorka sehrála odložené utkání s Prostějovem, a to už v pátek. Zápas byl jednoznačně v její režii, už první třetina dopadla výsledkem 5:0 pro Olomouc. Následovala gólová a dvougólová perioda, a nakonec tak Olomouc porazila SK K2 8:0. „V zápase dostali šanci hráči mladšího dorosteneckého věku. Chyběla nám spousta opor juniorského týmu, ale přesto jsme dokázali celý zápas mít pod kontrolou. Soupeře jsme k ničemu nepustili, a když jsme to zvládli bez obdržené branky, tak to opravdu svědčilo o té dominanci. Zasloužená výhra juniorů,“ okomentoval duel trenér Tomáš Hruška.

Mladší žáci

V lize mladších žáků měli olomoučtí hráči na programu dvě utkání. Do zápasů se dostali po dvou týdnech. Nejdříve se utkali s Vítkovicemi Hurikán, a zápas parádně zvládli, vyhráli 6:4. Následoval zápas s Intevem Třinec, který rovněž dopadl vítězstvím Hanáků, tentokrát 5:3. FBS tak v této kategorii bylo stoprocentně úspěšné.

Přípravka

Sobotní dopoledne patřilo taktéž přípravce. Ta se tentokrát vypravila do Mohelnice, kde sehrála další z turnajů. Klasicky se utkala se čtyřmi soupeři. Nejdříve jí prověřil Lipník, který padl poměrem 3:11. Následovalo těsnější utkání s Mohelnicí, i ta ale padla po výsledku 5:7. Na Hanáky nestačil ani Uničov, FBS tentokrát vyhrálo 11:6. A nejrazantnější výsledek zaznamenalo proti Orlíkům z Hranic s výhrou 15:4

Dorostenci B

V druhé lize dorostenců se Olomoučtí dostali taktéž k zápasům po dvou týdnech. Nejdříve sehráli duel s Uničovem, ten ale vyhrál první třetinu 2:0. Po kontru Olomouce v druhé části přišla třígólová třetí perioda a soupeř zvítězil 5:1. A o moc lepší to nebylo ani proti Šumperku, FBS inkasovalo během úvodních 75 sekund hned dvakrát, první třetinu pak prohrálo 2:4. Na začátku třetí už bylo ovšem zpět v zápase, když vyrovnalo na 4:4. Soupeř si ale poslední část pohlídal a nakonec vyhrál 10:5.

„Těžko se to hodnotí, kluci makali naplno, ale bohužel jsme dělali spoustu chyb. Za kategorii hrají „prvoročáci“ starší žáci, získávají zkušenosti a zvládají to velice dobře, na body to ale nestačilo. Proti byli o tři roky starší hráči. Co je důležité je to, že Šumperk, plný hráčů i z nejvyšší juniorské soutěže, se s námi musel stresovat až do poslední třetiny o výsledek, protože jsme hráli velice dobře. Ale nakonec si to zkušenější protivník pohlídla,“ dodal k zápasům rezervy dorostenců trenér Tomáš Hruška.

Dorostenci A

Dorostenecké áčko hrálo až v neděli. Tentokrát doma, samozřejmě v prvním koši s těmi nejlepšími zápasy. Proti Ostravě ale nechytili úvod, než se nadáli, prohráli první třetinu 0:3 a na začátku té druhé už zaostávali o pět branek. Po kontru na 1:5 přišla další smršť, Olomouc po druhé fázi prohrávala 3:8. Nejlepší byla třetí perioda, která dopadla remízou 3:3, ale zápas celkovým výsledkem 6:11.

Vyrovnanější bylo utkání proti brněnskému Hattricku. Ten dokázal po úvodním gólu Olomouce ještě do pauzy obrátit stav na 2:1. V druhé třetině se prosadily oba týmy jednou, v té třetí pak Brno odskočilo na 2:7, ale Hanáci snížili na 6:7. Bohužel jim jeden gól chyběl, nakonec prohráli 7:8.

„Proti Ostravě jsme nechytli úvod, a od té doby jsme se tak trochu vezli. Skvělý byl návrat ve třetí třetině, ale soupeř nám pak nakonec odskočil díky brankám do prázdné svatyně. Kluci makali, ale proti zkušenějšímu soupeři to nestačilo. Pak jsme hráli s Hattrickem vyrovnaný zápas, ale nechytli jsme absolutně úvod třetí třetiny. Zase jsme se dokázali vrátit, a dokonce stáhnout na jeden gól, ale to bylo bohužel vše. Takže taková smutná neděle. Kluci ale makali, nevypustili to, chtěli se do zápasu vrátit. Bohužel ale obranná fáze hry nám dělala velký problém, dostali jsme strašně moc gólů, a to se pak těžko vyhrává. Máme spoustu materiálů na video, co můžeme zlepšit, abychom vyladili přípravu na play-off,“ shrnul duely áčka Tomáš Hruška.

Mladší žákyně

Oba týmy mladších žaček se setkaly se svými soupeři na domácím turnaji v Olomouci. S naprosto úžasným zázemím fandících rodičů a skvěle fungujícím občerstvením, které dodávalo chybějící síly, snad ani nešlo nesehrát zajímavý turnaj. Do zápasových bojů jako první nastoupil tým 2013. V něm se představily mladší žákyně z týmu 2013, které z důvodu naprosto bezprecedentní marodky posílily hráčky ročníku 2011. Po dlouho nerozhodném boji s týmem Vikings Kopřivnice urvaly vítězství hráčky týmu 2013. Následoval souboj staršího týmu 2012 s favoritem ORCA Krnov, který bohužel skončil opět vítězstvím slezského týmu, který následně turnaj ovládl. Po krátké pauze nastoupil proti Kopřivnici znovu do boje tým 2012 a ve dlouho vyrovnaném zápase bohužel podlehl svému soupeři o dva góly. Potom snaha mladšího týmu o vítězství nad favoritem ztroskotala na převaze soupeře ORCA Krnov, která byla dána neúspěšnou snahou ubránit dobře známou rozdílovou hráčku a zápas bohužel skončil porážkou. Obrovský náboj mělo závěrečné utkání celého turnaje. Dobře rozehraný zápas ovšem málem ztratil mladší tým nedostatečnou agresivitou ve střední části. Zápas po neskutečném nasazení obou týmů rozhodla střela z posledních sekund utkání, kterou výpomoc ročníku 2011 zajistila konečné vítězství mladším hráčkám 2013. „Kdybychom takto hrály všechna svá utkání, byl by to důvod ke spokojenosti s naší prací na tréninku. Musíme zapracovat na tom, aby hráčky dokázaly se stejnou vervou vybojovat všechna svá utkání“, shodly se obě trenérky po závěrečném utkání vydařeného turnaje.