Úspěšný víkend mužského béčka! Rezerva z Mohelnice veze dvě výhry

Zatímco áčko na svého soupeře do play-up čeká, a aktuálně tedy nehraje, na scénu se mezitím dostal rezervní tým. Ten o víkendu vycestoval do Mohelnice, kde se utkal s Droždínem a Mohelnicí B. Oba zápasy vyhrál a přiváží tak zpět všech šest bodů.

FBS OLOMOUC B – FBC DROŽDÍN 7:4 (2:0, 2:4, 3:0)
Branky: 6. Jan Roletzky, 7. Michal Hanusek, 21. Ondřej Stehlík, 24. Tomáš Pírek, 30. Tomáš Pírek, 30. Adam Žížlavský, 33. Michal Hanusek - 16. Tomáš Gronych, 17. Jan Habr, 21. Michal Tichý, 22. Jan Roletzky
Rozhodčí: Zdeněk Šenk – Petr Holan
Vyloučení: 1:1; využití: 0:1

Béčko se po delší době zase dostalo ke dvěma zápasům. Ty odehrálo v sobotu v Mohelnici. Prvním soupeřem rezervy byl Droždín. Olomouc ale do zápasu vstoupila góly Jana Roletzkého a Michala Hanuska, a první třetinu vyhrála 2:0. Soupeř pak ale v počátku druhé třetiny využil přesilovku a nastartoval obrat. Dalšími dvěma góly rychle stav otočil ve svůj prospěch.

Naštěstí 21. minutu brankově otevřel Ondřej Stehlík, a i přes následující branku soupeře srovnal zase Tomáš Pírek, a tak se do třetí části šlo za stavu 4:4. Poslední perioda už však opět patřila Olomouci. Nejdříve vedení zpět na stranu FBS překlopil Pírek, následně se prosadil Adam Žížlavský, a vítězství pak potvrdil druhou trefou Hanusek. Hanáci vyhráli 7:4.

FBS OLOMOUC B – FBC MOHELNICE B 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Branky: 20. Adam Žížlavský, 29. Tomáš Pírek, 34. Michal Hanusek, 35. Patrik Liška - 19. Karel Brulík, 36. Josef Dočekal
Rozhodčí: David Havlena – Petr Holan
Vyloučení: 1:0; využití: 0:0

Druhý zápas přinesl souboj rezerv. Olomoučtí se utkali s Mohelnicí B. První třetina branky nepřinesla, v té druhé šel soupeř do vedení, ale Žížlavský dokázal srovnat. Ve třetí třetině Pírek poslal svůj tým do vedení v oslabení, čímž nastartoval hanáckou smršť. Chvíli po něm se prosadil také Hanusek, a následovala trefa Patrika Lišky. Soupeř už kontroval pouze jednou, a musel tak zkousnout domácí porážku 2:4. FBS je v olomoucké lize mužů aktuálně na třetí pozici se 31 body z 16 zápasů.