Přestřelka v Bílovci měla šťastný konec. Béčko veze tři body z Hranic

Divize se vrátila s šestým kolem, ve kterém Hanáci cestovali do Bílovce. V něm sehráli zatím nejtěžší duel sezóny, ani tentokrát ale soupeř Olomouci body neukradl. Béčko si zahrálo taky, ze dvou utkání vyhrálo jednou.

FBC SPARTAK BÍLOVEC – FBS OLOMOUC 5:8

Branky: 16. Šimon Kouba, 17. Vojtěch Vavrečka, 20. Ivo Dohnal, 21. Vojtěch Vavrečka, 59. Vojtěch Vavrečka - 5. Martin Ambrož, 14. Tomáš Jelínek, 16. Vojtěch Máca, 23. Igor Macháček, 28. Igor Macháček, 45. Tomáš Jelínek, 48. Tomáš Skoupil, 58. Tomáš Skoupil
Zásahy brankářů: Roman Fučík 26 - Patrik Antoniazi 29
Rozhodčí: Stanislav Kosek – Jaromír Kubáč
Vyloučení: 3:2, využití: 0:1
Diváci: 108

Hanáci v šestém kole Divize vycestovali do haly Spartaku Bílovec. Úvod byl velice povedený, Martin Ambrož poslal Olomouc do vedení už v páté minutě. Následně sehráli hosté přesilovku, kterou ale neproměnili. Ve 14. minutě se prosadil Tomáš jelínek, a o dvě minuty později už druhou nabídnutou početní výhodu zužitkoval Vojtěch Máca.

Olomouc vedla 3:0, ale toto vedení ztratila ještě do konce první části. Bílovci trvalo jen čtyři sekundy po rozehrávce od inkasovaného gólu snížit na 1:3, navíc se za necelou minutu prosadil znovu, a dvě sekundy před odchodem do kabin dokonce vyrovnal na 3:3.

Dominance soupeře pokračovala i při vstupu do druhé třetiny, kdy Bílovec skóroval po šestadvaceti sekundách a otočil stav utkání na 4:3. Naštěstí se ale Hanákům povedlo ještě do poloviny zápasu znovu otočit po dvou brankách Igora Macháčka. Ve 34. minutě dostali za sekání a hrubost trest Jelínek s Janem Kratochvilem a soupeřův Ivo Dohnal, ale oslabení Olomoučtí zvládli odbránit.

Třetí třetina byla asi nejvíce vyvedená. Domácí do ní sice vstoupili aktivněji, ale hosté se díky brankám Jelínka a Tomáše Skoupila ve 45. a 48. minutě dostali do třígólového vedení. V poslední tříminutovce ještě skóroval znovu Skoupil a na konečných 5:8 upravil Vojtěch Vavrečka z domácího týmu.

„Tohle bylo asi doposud nejtěžší utkání sezóny. Bílovec byl nepříjemný soupeř, skvěle připravený. Nás perfektně podržel gólman. Kluci po ospalé první třetině, kdy si mysleli, že to půjde samo, předvedli zejména skvělý závěr zápasu. Zbytečně nebláznili a pohlídali si výhru. Trochu jsme už potřebovali zápas v tomto tempu, abychom věděli, že to nepůjde samo,“ okomentoval duel trenér Lukáš Kočiřík. Jeho tým i po šestém kole kraluje Divizi bez ztráty jediného bodu.

Další duel sehraje FBS v sobotu 21. října v SH Slovácká v Uherském Hradišti. Úvodní buly je tentokrát naplánováno už na 15:30.

B-tým

Další dvojzápas si o víkendu připsala také rezerva. Ta se utkala nejdřív s Lipníkem, který šel do vedení již ve druhé minutě, ale ještě do pauzy dvakrát inkasoval a Hanáci se dostali do vedení. V druhé části se ale vývoj otočil a do kabin se šlo za stavu 3:3. Vítězství nakonec vystřelil v čase 36:51 Jaromír Chodil, který tak nastavil výsledek na konečných 4:3.

Druhý duel nabídl ještě více branek. Olomouci se opět nevydařil úvod, během třetí minuty inkasovala dvakrát. Beerboys z Libiny ale vedení neudržel a FBS třemi góly otočilo. Jenže to bylo bohužel z olomoucké strany všechno. Další dvě třetiny přinesly dvakrát dva góly Libiny, která nakonec zvítězila 6:3. Béčko je tak aktuálně na šesté pozici s šesti body ze čtyř zápasů.