Poslední únorový víkend přinesl zápasy pěti mladších kategorií

Únor je skoro pryč, ligy mladších kategorií ale pokračují stále dál. Tentokrát vyjelo k zápasům pět mladších kategorií, které byly vesměs dost úspěšné. Komu se tentokrát nejvíce dařilo?

Starší žáci B

Béčko se utkalo v Senici na Hané se dvěma soupeři. Nejdříve se postavilo Lutínu. Ten ale šel už v desáté minutě do vedení, a vedl po většinu zápasu. V třetí třetině ještě o gól stav navýšil, ovšem FBS se dokázalo dotáhnout dvěma góly v posledních dvou minutách, a to po trefách Tobiáše Kobzy a Tomáše Juříčka, a nakonec se tak týmy rozešly smírně, remízou 2:2. Následující utkání s Přerovem B už dopadlo pro olomoucké příznivěji. Ti se totiž v každé periodě prosadili dvakrát, a soupeři povolili skórovat až v poslední minutě z přesilovky, takže vyhráli 6:1. V olomouckém přeboru jsou tak po 14 zápasech na prvním místě.

„V prvním zápase jsme remizovali 2:2 s Lutínem. Nebyl to z naší strany vůbec dobrý duel, předvedli jsme běžecky hodně nekvalitní výkon. Oproti tomu druhý zápas byl mnohem lepší, kluci mnohem lépe kontrolovali hru, snažili se presovat, a pohybu tam bylo mnohem více. První utkání bylo ale vykřičníkem, protože takhle zápasy rozhodně hrát nechceme,“ sdělil po zápase trenér Tomáš Skoupil.

Starší žáci A

Áčko hrálo tento víkend pouze jednou. V Havířově nastoupilo proti 1. SC Tempish Vítkovicím. V první periodě se toho moc nedělo. V druhé části ale Olomouc začala doplácet na svou nedisciplinovanost. Soupeř se nejdříve prosadil klasicky ze hry, pak využil přesilovku a dostal se do vedení 2:0, které už se nezměnilo ani ve třetí třetině. Hanáci tak se soupeřem padli. Po pěti zápasech mají v lize starších žáků sedm bodů a jsou na druhém místě.

„Měli jsme připravený gameplan do utkání, který nám fungoval v první třetině, ale ve druhé části se ten zápas začal kouskovat skrze vyloučení. Byli jsme čtyřikrát na trestné lavici, což je hrozně moc. Zároveň jsme neproměnili ani jednu ze dvou přesilovek, kde se to utkání lámalo. Pak jsme tam měli další vyložené šance, které kdybychom proměnili, tak se zápas mohl vyvíjet úplně jinak. Bohužel to jsme nezvládli a utkání jsme prohráli. Musíme se naučit vyhrávat tyhle těžké zápasy, hlavně v hlavě. Musíme udržet chladnou hlavu, ale taky mít dostatečnou kvalitu ve finální fázi, o které mluvím pořád dokola. S přístupem ale nebyl problém, teď se musíme připravit na další turnaj, který nás čeká za čtrnáct dní, a kde nás čekají velmi těžké zápasy s Torpedem Havířov a s Přerovem,“ hodnotil trenér Tomáš Skoupil utkání.

Starší žákyně

Starší žákyně měly v nedělním programu dvě utkání. Nejdříve poměřily síly s Asperem Šumperk. Už ve druhé minutě šly do vedení. Ačkoliv Asper rychle zápas otočil, dokázaly hanačky ještě před odchodem do kabin srovnat. V druhé části se trefily oba týmy, chvíli před pauzou ale Olomouc vsítila ještě dvě branky a odskočila do vedení 5:3, na kterém stavěla ve zbytku duelu. V poslední části ho navýšila o další dva góly a odnesla si vítězství 7:3.

Zadařilo se jim i v utkání s Kopřivnicí. První třetinu vyhrály poměrem 1:0, následovala druhá část, kde sice za stavu 2:0 Kopřivnice snížila, ale následně sama třikrát inkasovala. Stav 5:1 už se ve třetí třetině nezměnil, a FBS tak oslavilo další vítězství. Hanačky zaznamenaly v lize starších žákyní třetí vítězství v řadě. Po 12 utkáních jsou páté.

Přípravka

O víkendu se utkaly obě přípravky na turnaji v Šumperku. Nejmladší florbalisté nejdříve podlehli Lutínu. Následně si ale napravili chuť výhrou 5:1 proti Asperu Šumperk. I poslední utkání turnaje zvládli, když přehráli Uničov výsledkem 6:3. Starší přípravka byla ještě úspěšnější, když porazila Uničov 21:0, 12:0 potom Lutín, 17:0 Šumperk a v „derby“ olomouckých přípravek tu mladší výsledkem 20:3.