Po týdenní odmlce se znovu utkalo více mladších kategorií

Minulý víkend patřil hlavně mužům a jejich úspěšnému boji s Hornets o Národní ligu. Tentokrát už se do hry dostalo i sedm mladších kategorií FBS. Komu se dařilo tentokrát?

Mladší žáci 12 a 11

Mladší žactvo sehrálo klasické čtyři duely. Nejdříve se utkalo s Prostějovem, kdy ale bohužel prohrálo 1:3. Následně padlo těsně i s Mohelnicí výsledkem 4:5. Pak si poradilo s Vikýřovicemi 3:2, a na konec si vylepšilo bilanci na 2 výhry a 2 porážky poražením Uničova výsledkem 5:3.

„V úvodních dvou utkáních nás trápilo snad úplně všechno. Nasazení nebylo nejlepší a ve hře se objevovaly nedostatky, které jsem byl přesvědčený, že už máme za sebou. Od druhého utkání už byl výkon úplně jiný a konečně jsme mohli začít řešit florbalové věci, ve kterých se můžeme posouvat a zároveň na střídačce panovala pozitivní atmosféra, která kluky hnala předvádět ty nejlepší výkony,“ sdělil trenér Daniel Tichý.

Starší z mladších žáků si připsali pouze dvě utkání. Nejdříve změřili síly s Topgalem Šternberk. Duel skončil remízou 5:5. Následoval zápas s Vikings Kopřivnice, který dopadl vysokou výhrou Olomouce 12:2. „V prvním utkání nás čekal Šternberk. Věděli jsme, že to bude kvalitní utkání. Zejména od druhé poloviny první třetiny jsme byli jednoznačně florbalově kvalitnějším týmem. Na konci soupeř dokázal dotáhnout náskok vysokou efektivitou v zakončení. Z čehož pramenilo celkové skóre 5:5. V druhém utkání se prokázal velký výkonnostní rozdíl i výsledkově. My musíme zapracovat na tom, abychom byli schopni i v takových utkáních předvést po celou dobu ten nejlepší výkon,“ okomentoval i druhou kategorii Tichý.

Dorostenci B

Béčko dorostenců si připsalo dva zápasy. Nejdříve poměřilo síly s SK K2 Prostějov. Soupeř měl v první třetině navrch, dostal se gólem do vedení, a další přidal hned zpočátku druhé periody. Jenže pak Večeřa nasázel tři góly. Svůj hattrick zkompletoval během tří minut, otočil stav a zařídil pro FBS výhru 3:2.

Vypjatější byl ještě duel s Mohelnicí. Soupeř znovu vyhrál první třetinu poměrem 1:0. V druhé části šel už do vedení 3:1, před koncem třetiny se znovu prosadil Večeřa. V poslední části se strhla obrovská kanonáda. Nejdříve skóroval soupeř, pak ale Olomouc snížila gólem Večeři a dvěmi brankami Tadeáše Krumpholze. Stav 4:4 nevydržel dlouho. Soupeř zvýšil, ale Večeřa zkompletoval i v tomto utkání hattrick. Stejně ale nakonec byla úspěšnější Mohelnice, která rozhodla o vítězství 23 sekund před koncem. Olomouc je po 20 zápasech v lize čtvrtá s devíti body na kontě.

Přípravka

Nejmladší florbalisté si na klasickém turnaji zahráli čtyři utkání. Nejdříve museli zkousnout porážku 0:5 s hranickými Sokolíky. Následovala prohra 0:13 proti Lutínu. Nezadařilo se ani s Šumperkem Blue po výsledku 0:11. V posledním zápase Uničov přehrál Olomouc výsledkem 9:3. Je ale nutno podotknout, že Olomouc odehrála všechny zápasy pouze v omezeném počtu hráčů! Starší z přípravek započala turnaj remízou 11:11 se Šternberkem. Pak vyhrála 31:0 nad Lipníkem, 19:7 nad hranickými Orlíky a 11:6 nad Uničovem.

Elévky

Elévky si zahrály po měsíci, tentokrát naposledy v sezóně turnaj své kategorie. Opět na dvou hřištích, ve dvou skupinách s následnou vyřazovací fází. Základní skupinu olomoucké elévky opanovaly, porazily FBC Ostrava 12:0 a Třinec 7:0, a o postup do finále si zahrály s týmem ORCA Krnov. Rozdíl jediné branky FBS poslal do utkání o třetí místo znovu s FBC Ostrava. Ani tentokrát holky nezaváhaly a zvítězily 6:0. V uplynulé sezóně elévky odehrály 15 vítězných utkání, jednou remizovaly, dvakrát prohrály a jsou dobrou nadějí do budoucna pro základnu ženského florbalu v Olomouci.

Starší žáci

Starší žáci se utkali pouze s 1.SFK Havířov. Erik Opluštil poslal Hanáky už v 5. minutě do vedení, ale jen po 13 sekundách bylo srovnáno. V druhé části se soupeř dostal do vedení 3:1, následovala poslední fáze, která opět přinesla dva góly do sítě Olomouce. Tři minuty do konce ještě kosmeticky upravil Martin Tkadlec na konečných 2:5. Hanáci jsou po 10 zápasech s osmi body v nejlepší skupině poslední.