Na víkendové turnaje se vydalo hned 5 mládežnických kategorií

Listopad vystřídal říjen a stejně tak se jednotlivé kategorie mladých florbalistů a florbalistek vystřídaly na dalších turnajích. Tentokrát si zahrály oba týmy dorostenců, mladších žáků, a také elévky. Jak jednotlivé týmy dopadly?

Dorostenci A

Dorostenecké áčko si tři týdny odpočinulo, nyní už se ale znovu pustilo do zápasového tempa. Nejdříve se utkalo s Intevem Třinec. V něm rozhodla už fantastická první třetina, kdy se Olomouc dostala do vedení 7:0. Ve druhé třetině ho navýšila na 9:1, po třetí části svítilo na tabuli skóre 12:3. „Měli jsme výbornou první třetinu. Soupeře jsme zaskočili několika góly, a vytvořili tím základ naší výhry, která byla zcela zasloužená. Přesto jsme ale od druhé třetiny nehráli úplně podle představ. Zisk bodů to už ale neohrozilo, i přes zhoršený výkon jsme stále byli lepším týmem na hřišti,“ okomentoval zápas trenér Tomáš Hruška.

Následovalo měření sil s Bulldogs Brno. To se už nepovedlo tolik, jako první utkání. Bulldogs vyhráli první třetinu 3:0 a druhou 2:0. Velký náskok ještě vylepšili dvěma góly na začátku poslední periody. Pak se dvakrát trefila i Olomouc, ale to byly už jen kosmetické úpravy při prohře 2:7. „Zápas hodnotím velmi negativně. Celý realizační tým je přesvědčen, že kluci dokáží hrát mnohem lépe. Buldoci nás na hřišti přejeli a zaslouženě vyhráli. My jsme dokázali kvalitně odehrát pouze jednu třetinu. Příště budeme lepší,“ zhodnotil druhý duel trenér.

Dorostenci B

Béčko si zahrálo po měsíci. Na turnaj dorazilo s velice mladým týmem, šest florbalistů bylo ročníku 2010, což odpovídá prvnímu ročníku starších žáků, což bylo znát hned v prvním utkání. První a druhá třetina byly ještě docela vyrovnané, obě dopadly výsledkem 2:1 ve prospěch soupeře. Poslední dějství ale jasně patřilo soupeři, který nastřílel sedm branek a vyhrál nakonec 11:2.

„Uničov měl zkušený tým, ročníkově to nejlepší, co může složit. Náš mladý tým hrál proti rozdílovým klukům ročníku 07. Není to výmluva, ale fakt, že tam prostě byly rozdíly ve věku, výšce, postavě, síle i rychlosti. První dvě třetiny jsme ale hráli vyrovnaně a relativně se nám dařilo držet se gameplanu, který jsme si nastavili. To jsme si i po zápase vyhodnotili, že bylo fajn. Ve třetí třetině jsme ale dostali dva smolné góly, zápas se zlomil a už to bylo na jednu kasu, už nám tam padalo všechno. To nás trápí celou dobu, že si dáme z jedenácti gólů dva vlastní, tři padnou z jednoduché útočné standardky, kdy se soupeř vykříží ve dvou hráčích, a zbytek branek je po našich hrubých chybách,“ shrnul zápas trenér Tomáš Skoupil.

Následně rezerva dorostenců poměřila síly s Šumperkem. Ani tentokrát to ale nevyšlo, Asper šel po dvou třetinách do vedení 4:0, pátý gól přidal z úvodu posledního dějství, a Olomouc pouze upravila na konečných 1:5. „Sice zápas skončil s menším gólovým rozdílem, ale průběh byl stejný. Dostáváme laciné góly, nechceme dělat ztráty a chceme hrát rychle a precizně s balonkem, přičemž se ho snažíme nezbavovat. To se nám ale zase nepovedlo. V naší přesilovce jsme dostali gól po úplně šílené rozehrávce, pak se to tam zase sesypalo. Bohužel se nám nedaří proti starším a zkušenějším hráčům vyhrávat. Pro ty mladší kluky je to ale dobrá zkušenost, když hrají proti hráčům, kteří jsou starší, jsou na tom líp fyzicky, psychicky i individuálně. Věřím, že za čtrnáct dní si třeba připíšeme aspoň jednu výhru, a zkušenosti nějak zužitkujeme. Bude to ale zase těžké,“ komentoval měření sil Skoupil.

Elévky

Elévky FBS Olomouc si po měsíci zahrály poněkud jiný turnaj své kategorie. Po dohlášení Letky FG do soutěže nesouhlasily týmy se slabou základnou s odehráním pěti utkání za den a organizátor tedy zvolil novou formu turnaje, a to na dvou hřištích, ve dvou skupinách, s následnou vyřazovací fází.

Základní skupinu naše elévky opanovaly, o postup do finále si zahrály s FBC Ostrava. Ani tentokrát nezaváhaly a následovalo finále s do té doby neporaženým týmem ORCA Krnov. Výborný nástup a tříbrankové vedení se přes pokus soupeře o výsledkovou korekci podařilo uhájit a elévky svůj druhý turnaj vyhrály.

„Ve všech zápasech s výjimkou finále holky nasázely soupeři dvouciferný počet branek, a to je dobrou vizitkou připravenosti týmu pro další boje. Zejména na plánovanou účast na PFC Praha 2024 v lednu,“ okomentovala turnaj trenérka Lenka Mrázková.

Mladší žáci 11 a 12

Oba týmy mladších žáků mají za sebou další turnajový den. Starší z nich se utkali pouze se dvěma protivníky. Nejdříve s Kopřivnicí, kterou porazili výsledkem 8:3. Následně sehráli remízové utkání se Šternberkem, které skončilo 3:3. „Utkání proti Kopřivnici bylo na začátku z naší strany mírně ospalé, ve druhé třetině se naše hra ještě zvedla, což se projevilo i na výsledku. Ve třetí části jsme promíchali sestavu a kluci si vyzkoušeli hrát na jiných pozicích než jsou zvyklí. Proti Šternberku jsme věděli, že nás čeká o poznání těžší soupeř. Nicméně naše hra byla asi nejlepší, kterou jsem doteď ve všech duelech mohl sledovat. Na míčku jsme byli aktivnější a hra byla více o nás. Celkovou remízu hodnotím kladně, zejména díky předvedené hře,“ shrnul zápasy trenér Daniel Tichý.

Druhý tým se nejdříve utkal s Tornády Lutín, což přineslo výhru 5:0. Pak přišla porážky 0:8 od Mohelnice. Těsné bylo utkání s Litovlí, kdy ale nakonec soupeř těsně zvítězil v poměru 6:5. Poslední duel Olomouc prohrála v poměru 2:5 proti SK K2 Prostějov. „Pro náš tým to byla další cenná zkušenost. Až na jedno utkání jsme odehráli vyrovnané zápasy. Škoda jedné nezvládnuté koncovky, kdy nám další výhra utekla skrz prsty,“ okomentoval duel trenér Vojtěch Krhovják.