Mladší kategorie mají za sebou poslední zápasy v letošním roce

Poslední víkend před Vánoci patřil naposledy v tomto roce florbalu. Tentokrát vyrazilo bojovat hned několik mladších kategorií. Kteří florbalisté zaznamenali v posledním měření sil úspěch?

Dorostenci A

Dorostenci měli v plánu poslední dva zápasy letoška. Nejdříve poměřili síly s Třincem. Zápas byl z pohledu skóre vyrovnaný, Olomouc šla do vedení 1:0 v první části, to pak navýšila v druhé třetině, kdy pak ale inkasovala dva góly v průběhu deseti sekund. Ve třetí části se prosadily oba týmy jednou, a za remízového stavu se došlo až do nájezdů. Ty lépe zvládli právě Hanáci, kteří si tak nakonec vítězství připsali.

„Před turnajem jsme věděli, že potřebujeme vyhrát oba zápasy. S Třincem jsme byli více na balonku ale nedokázali jsme si vytvořit potřebné množství gólových šancí, abychom soupeři významněji utekli. Zlobila nás hra v útoku. Zároveň jsme si vybrali chvilky nepozornosti, takže zápas nakonec došel do nájezdů, kde jsme byli šťastnější díky tomu, že Jan Slavík dal rozhodující gól, a Šimon Vrána vychytal všechny soupeřovy pokusy,“ sdělil trenér Tomáš Hruška.

Následovalo měření sil s Ostravou, které byly dost bláznivé. Už v první části padlo pět branek, tři do sítě soupeře. Stejné to bylo v druhé části. Díky tomu ve třetí třetině Hanáci odskočili už do čtyřbrankového vedení, jenže pak připustili drama a soupeř se dotáhl až na rozdíl jediné branky. Víc už ale nezvládl, a tak i toto utkání skončilo vítězstvím Olomouce.

„V zápase s Ostravou jsme potřebovali k postupu vyhrát jakýmkoliv způsobem. Padalo strašně moc gólů kvůli tomu, že nefungovaly obrany žádného z týmů. Ostrava nám spoustu gólu darovala, naše obrana taky nefungovala, ale o jeden gól jsme to zvládli. Byl to zápas, který mohl dopadnout jakkoliv. Co mě trochu mrzí je to, že když nám soupeř daroval čtyřbrankové vedení, tak jsme nebyli schopní si to vedení už pohlídat, ale nakonec jsme z toho udělali drama a v poslední minutě jsme se stresovali o výsledné skóre. Soupeř se dotáhl na rozdíl gólu minutu před koncem a měl tedy ještě minutu na vyrovnání. Myslím si, že tohle by si zkušený tým neměl dovolit. Tohle hodnotím negativně. Musíme si z toho vzít zkušenosti, aby se tyhle příběhy neopakovaly. Hráčům děkuji za polovinu sezóny, všem přeji krásné Vánoce a šťastný Nový rok. Ať si odpočinou od florbalu, od školy, budu se těšit v lednu,“ okomentoval druhé utkání Hruška.

Dorostenci B

Béčko dorostenců se utkalo v Mohelnici se dvěma soupeři, a to s Šumperkem a s Uničovem. Oba zápasy byl vyrovnané, Asper vyhrál 2:0 po gólu do prázdné olomoucké branky. Měření sil s Uničovem přineslo více branek, soupeř otevřel skóre, Olomoučtí srovnali. Ve druhé třetině protivník opět ukradl vedení dvěma góly, ale FBS alespoň snížilo. V poslední periodě se oba týmy trefily ještě dvakrát, i přes závěrečný risk s prázdnou brankou nakonec Olomouc prohrála 3:4.

„Spokojenost panuje primárně s tím, jak kluci k turnaji přistoupili. Nepřijelo nás nejvíc, jeli jsme s mladým týmem a věděli jsme, že to bude náročné, že musíme předvést dobrý běžecký, taktický, ale zároveň i odvážný výkon. Oba zápasy sice měly pár slabších momentů, ale hráči nechali na hřišti vše, bojovali až do konce, přestože třeba Uničov tam byl v silné sestavě, měl strašně dobrý tým. Mrzelo nás samozřejmě, že jsme nebodovali, že jsme nedokázali vyválčit alespoň tu remízu. V obou zápasech jsme šli do závěrečné power-play, proti Šumperku jsme dostali gól na 0:2, proti Uničovu jsme to tahali až do konce. Hráči ale opravdu předvedli dva kvalitní zápasy, bavilo nás to. Škoda že jsme nebodovali, ale kvůli tomu jsme se do té soutěže nepřihlašovali. To primárně kvůli zkušenostem pro mladé hráče, kteří tam jezdí, aby hráli co nejvíc zápasů a potkávali se se silnými týmy,“ komentoval turnaj trenér Jan Minář.

Starší žákyně

Starší žákyně si zahrály po téměř měsíční odmlce. Nejdříve poměřily síly s Lutínem, kdy zápas dopadl remízou 4:4. Následoval duel proti ČPP Ostravě. Ta už v úvodní třetině dokázala nasázet Hanačkám šest branek, a nakonec vyhrála i přes třígólovou poslední třetinu Olomouce 9:6.

Mladší žáci 2011 a 2012

Po měsíci se dostali k zápasům zase i mladší žáci 2012. Klasicky nastoupili do čtyř utkání, přičemž nejdříve poměřili síly s Lutínem, který dokázali jasně přehrát. Pak už ale následovala prohra s Šumperkem, Uničovem a Playmakers Prostějov.

„Do turnaje jsme vstoupili solidním výkonem proti Lutínu. V dalších utkáních šel náš výkon bohužel pouze dolů. Myslím si, že v klucích je větší potenciál, než na turnaji předvedli. Zejména je škoda, že se nedokážeme soustředit na výkon v průběhu celého utkání,“ hodnotil turnaj trenér Daniel Tichý.

Mladší žáci 2011 měli v plánu pouze dvě utkání. Nejdříve poměřili síly se Šternberkem, ve vyrovnaném utkání ale nakonec padli o jednu branku. Chuť si napravili při následné vysoké výhře s Kopřivnicí.

„V utkání se Šternberkem jsme věděli, že nás nečeká jednoduchá bitva. Celý duel se odehrál na úroveň mladších žáků ve velké kvalitě. Nám chyběla ke vstřelení více branek větší efektivita v koncovce. Druhé utkání se po horším vstupu překlopilo jednoznačně na naši stranu a od druhé třetiny byl na hřišti už jen jeden tým. Celkově jsem rád zejména za neustále se zlepšující výkony v průběhu celé sezóny,“ okomentoval turnaj Tichý.

Elévky

V adventním čase se elévky účastnily posledního letošního turnaje, který se konal v Senici na Hané. Přestože si zpestřily úvod prvního zápasu novým pokřikem „Dneska máme besídku, dáme Vám tam desítku“, přání zůstalo otcem myšlenky a utrpěli jsme těsnou porážku. Horší však bylo, že se zranila klíčová obránkyně, a to asi nadlouho. Druhý zápas probíhal ve zcela jiném duchu a Krnov jsme přehráli sice těsně, ale po jednoznačném průběhu. Pak se naše elévky namlsaly porážkou dodatečně se zúčastnivšího týmu Letka Toman Group Bolatice, ale na kýženou desítku zase nedosáhly. Poslední zápas s FBC Ostrava byl také zcela v režii FBS Olomouc a po třech výhrách a jedné prohře zacinkalo elévkám stříbro. „Dobrý dojem ze zápasu kazí zraněné koleno Julie Kubíkové, bohužel nebudeme na Prague Floorball Cupu v ideální sestavě mladšího týmu“, okomentovala turnaj trenérka Lenka Mrázková.

Přípravka 2015 a 2016

Obě přípravky se vypravily na své poslední turnaje před Vánoci. Starší hráči vycestovali do Lipníku nad Bečvou, právě s domácím týmem tam poměřili síly jako první a jasně uspěli. Výhru zaznamenali i v duelu s Mohelnicí, Přerovem a SK K2 Prostějovem, a na turnaji tak nenalezli přemožitele. „I přes prořídlou sestavu kluci odehráli velmi dobrá utkání a odnesli si cenné zkušenosti. Zvlášť bych chtěl ocenit samostatnost hráčů během utkání,“ ohodnotil turnaj trenér Martin Daniš.

Mladší přípravka hrála v Olomouci na Rooseveltovce. Tam nejdříve prohrála ve vyrovnaném utkání s Šumperkem, pak podlehla i Šumperku Blue. Vítězství se jí podařilo zaznamenat proti Uničovu Black, v posledním zápase nestačila na Lutín. „Šestnáctky navzdory malému počtu statečně odehrály čtyři utkání a v jednom z nich dokonce dokázaly zvítězit,“ komentoval po turnaji trenér David Tichý.