Druhý lednový víkend ve znamení mládeže. Zahrálo si sedm kategorií

Leden je ve své polovině, mladší florbalisté a florbalistky FBS mají za sebou druhý turnajový víkend. Nyní už se zapojilo hned sedm kategorií. Komu se dařilo tentokrát?

Dorostenci

Dorostenci sehráli dva duely. Olomouc se nejdříve utkala s Bulldogs Brno. Hanáci šli do vedení gólem Denise Jašurka, každopádně soupeř dokázal do konce třetiny srovnat. Druhá část začala z pohledu Olomouce katastrofálně. Soupeř vstřelil gól, kterým se dostal do vedení, to pak během 23. a 24. minuty ještě navýšil. Ve 25. minutě se prosadil Bečica a snížil. Naopak třetí fáze byla lepší, Bečica a Jašurek se trefili znovu a vyrovnali tak na 4:4. Bohužel protivník přece jen dokázal znovu před koncem jít do vedení, které už olomoučtí dorostenci ani přes hru v šesti bez brankáře nesrovnali.

Zápas s Vítkovicemi ukázal extrémní kvalitu soupeře, který patří k české špičce. Ten vyhrál první třetinu 3:0, v prostřední třetině už navýšil na 5:2, ale góly Jakuba Balnera a Kutilova dorážka po střele Večeři alespoň trochu velké soupeřové vedení umírnily. Poslední část už ale opět patřila soupeři, který vsítil ještě čtyřikrát a vyhrál 9:2.

Dorostenci B

Béčko bylo úspěšnější. Nejdříve se utkali s SK K2 Prostějov. Vyrovnaná první třetina přinesla jeden gól na obou stranách. Pak se dlouho hrálo bez branek, až do 31. minuty. To se podruhé trefil Robin Večeřa, který zápas rozhodl a výhru přisoudil Olomouci.

Duel s Mohelnicí už ale zdařilý nebyl. Olomouc šla do vedení opět po gólu Večeři, ale soupeř třemi góly v řadě otočil stav ještě během první třetiny. V té druhé a na začátku třetí se dokázalo FBS dotáhnout po střelách Borika, jenže stejně jako v případě áčka, i béčko inkasovalo v poslední tříminutovce, a zápas prohrálo.

Starší žákyně

I starší žačky se utkaly se dvěma soupeři. Na Dubině v Ostravě pocítily také kvalitu Vítkovic. Ty se v prvních deseti minutách dostaly do vedení 5:0. Následně se prosadila taky Lucie Ema Navrátilová, ale bohužel to byl jediný gól Hanaček v celém utkání. Ještě do pauzy Vítkovice znovu navýšily. Dvakrát se trefily i ve druhé a ve třetí třetině, a nakonec tak vyhrály celkovým výsledkem 10:1.

Mnohem vyrovnanější byl duel s Horní Suchou. Olomouc se během první třetiny trefila hned třikrát, Slezanky jednou snížily. Bohužel ve druhé třetině se dokázaly dotáhnout. Pak se oba týmy ve střílení branek vystřídaly, ale ještě před odchodem do kabiny FBS zaznamenalo další dvě trefy. V poslední třetině Horní Suchá ještě snížila na rozdíl jediné trefy, ale k dramatu nedošlo, protože Hanačky přidaly ještě dvě branky a vyhrály 8:5.

Mladší žáci 11

Mladší žáci hráli tentokrát pouze dvakrát. Nejdříve se jim do cesty postavili hraničtí Orli. Soupeř, se kterým se potkali v této sezóně už dvakrát, nakonec FBS podlehl 4:7. „Předchozí dvě utkání, ať už na Moravian cupu, či v rámci této ligy byly výsledkově vyrovnané. Nic jiného jsme tedy nečekali ani v tomto utkání. Byly tam rezervy, ale jsme rádi, že jsme utkání měli víceméně celou dobu pod kontrolou a dokázali ho úspěšně dotáhnout až do vítězného konce,“ hodnotil zápas trenér Daniel Tichý.

Následoval zápas s ČPP Ostravou. Ta byla papírově slabším soupeřem, nakonec se ale jednalo o dost dramatický duel, který FBS zvládlo v poměru 6:5. „Právě s papírově slabšími soupeři se nám často nedaří, a to se ukázalo i teď. Soupeř předvedl bojovný výkon, my naopak nepředvedli výkon na hraně našich možností, z čehož pak vyústilo, že se jednalo o velice dramatický zápas. Na konci jsme byli my tím šťastnějším týmem. Je ale potřeba si uvědomit, že tímhle způsobem tato utkání nejde hrát, a je potřeba udržet stejnou úroveň proti papírově silnějším i slabším soupeřům,“ shrnul druhý zápas trenér.

Elévky

Elévky FBS Olomouc si po úspěšném turnaji v Praze zahrály další turnaj své kategorie. Po dohlášení Letky FG do soutěže opět na dvě hřiště a play-off. V základní skupině naše elévky zvítězily, nad 1.SC Vítkovice jasně, další zápas s domácím Třincem byl napínavý jen první tři minuty a následovalo znovu poměrně jasné vítězství. Ve třetím zápase s Letkou ani tentokrát nezaváhaly a následovalo finále s dosud neporaženým týmem Tornáda Lutín. Ve velmi dramatickém utkání se vedení přelévalo ze strany na stranu až ke konečné remíze. Po neskutečné sérii jedenácti nájezdů přesně zacílila olomoucká útočnice a gól znamenal jednoznačné vítězství v turnaji. „Posíláme vítězný pozdrav zraněné Julii a přejeme jí brzké uzdravení,“ zahlásila po turnaji trenérka Lenka Mrázková.

Přípravka 15 a 16

V uplynulém víkendu si zahrály také obě přípravky. Ta starší se nejdříve utkala s Prostějovem SK K2, kdy vyhrála 15:2. Následovala těsná prohra 19:20 s Uničovem. Nezadařilo se jí vůbec v duelu se Šternberkem, který prohrála 5:24. V posledním utkání si ale napravila chuť a porazila Přerov 15:11.

Nejmladší florbalisté FBS otevřeli turnaj výhrou nad hranickými Sokolíky 9:3. S těmi se pak utkali znovu a vyhráli 8:1. Zadařilo se jim i proti Lutínu, kdy zvítězili 15:4, a na závěr porazili také Uničov výsledkem 13:2. „Přípravka na nedělním turnaji v Hranicích předvedla sympatický výkon,“ okomentoval turnaj trenér David Tichý.