Druhý březnový týden přinesl zápasy čtyř mladších kategorií

Tak trochu v pozadí postupových bojů můžu v play-up a ženského play-off se tento týden vydaly bojovat hned čtyři další kategorie FBS. Komu se dařilo tentokrát?

Starší žákyně

Starší žákyně měly v sobotu na programu dvě utkání. Nejprve poměřily síly s FBC ČPP Ostravou. Ta šla rychle do vedení, už ve čtvrté minutě. Následoval další gól a Ostravanky vedly 2:0, naštěstí přišlo snížení z hole Zuzany Švestkové. Ve druhé části vyrovnala Lucie Krčková, ale Ostrava znovu dokázala strhnout vedení na svou stranu. Třetí část byla však naprostou fantazií. Olomoucké děvčata nastřílely rovné tři branky, když se trefila Lucie Ema Navrátilová, Eliška Sedláčková a podruhé Švestková. Navíc už neinkasovaly a připsaly si skvělé vítězství 5:3.

Následoval duel s Lutínem. Ten měl dost podobný průběh. Tornáda šla do vedení, Sedláčková srovnala. V druhém dějství Lutín vedl rovnou dvakrát, ale góly Sedláčkové a Lucie Krčkové duel znovu vyrovnaly. A pak přišla opět skvělá závěrečná dvanáctiminutovka, kdy Krčková se Švestkovou rozhodly o výhře Olomoučanek stejným skóre, jako v předchozím duelu. V lize starších žákyň jsou nyní Hanačky čtvrté s 20 body na kontě po 14 zápasech.

Starší žáci

Starší žáci se nejprve utkali s Přerovem. Jednalo se o docela brankově neúrodné utkání. Přerov se prosadil jednou, během první části a v prostřední dvanáctiminutovce gól nepadl. V poslední periodě skóroval Martin Tkadlec z FBS, a zápas tak dopadl remízou 1:1. Měření sil s Havířovem pro FBS nedopadlo nejlíp. Tkadlec vstřelil úvodní branku, Torpedo ale vyrovnalo ještě během první třetiny a pak dvěma góly v té druhé odskočilo. V třetí části Tkadlec skóroval znovu a následně Erik Opluštil dotáhl využitou přesilovkou stav opět na remízový. Jenže necelé čtyři minuty před koncem oponent znovu dokázal míček dotlačit do branky, a nakonec ovládl zápas vítězstvím 4:3. Po 7 zápasech je Olomouc v lize starších žáků na čtvrté pozici s 8 body.

Junioři

Shodně i juniorka hrála o víkendu dvakrát. Duel s Mohelnicí byl ze začátku dost otevřený. Soupeř šel do vedení, Olomouc srovnala a dokonce stav otočila. Mohelnice taky vyrovnala, ale FBS dokázalo přejít do vedení ještě před odchodem do kabin. V druhé třetině se oba týmy prosadily jednou, ale v poslední části dokázala Olomouc dalšími třemi trefami odskočit již na nedostižný stav 7:3.

„Jeli jsme v sestavě bez spousty klíčových hráčů z důvodu krytí s postupovými boji mužů. Klíčoví dorostenci byli zase na jarních prázdninách. Odjeli jsme tam v desíti lidech. Soupeř měl lepší individuality, ale díky tomu, že jsme bojovali jako tým, jsme dokázali vyhrát. Pomohlo k tomu taky, že jsme se chovali „normálně“, zatímco soupeřovo chování by se možná dalo nazvat trochu buranským. Každopádně jsme zápas překlopili na naši stranu a zaslouženě vyhráli,“ okomentoval duel trenér Tomáš Hruška.

Druhý zápas byl vyrovnanější. Remízou 1:1 skončil v první třetině, 3:3 to bylo po druhé třetině, a už to vypadalo na výsledek 4:4 po celém zápase. Bohužel Uničov měl v poslední minutě přesilovku, kterou 2 sekundy před koncem duelu využil, a vyhrál tak utkání poměrem 5:4. Olomouc je nyní v 2. lize juniorů na druhém místě s 31 body po 14 utkáních.

„Proti Uničovu nám docházely síly, hráli jsme to celou dobu na dvě lajny. Byl to vyrovnaný zápas, dopadnout to mohlo jakkoliv. Minutu do konce přišlo možná trochu sporné vyloučení, které jsme prostě nezvládli. Dostali jsme gól a Uničov nakonec vyhrál. Kluci ale odhodlaně makali, a to je pro mě důležité. Předvedený výkon byl velice dobrý a s třemi body z víkendu převládá spokojenost,“ dodal Hruška.

Starší žáci B

Dvě utkání sehrála i rezerva starších žáků. A byly to dvě vysoká vítězství. Duel proti Playmakers Prostějov byl rozhodnutý už od začátku. První třetinu vyhráli Olomoučtí 3:0, v té druhé vytáhli stav dokonce už na 10:0. Další tři branky přidali v poslední části. Prostějov dokázal na konci dvakrát kosmeticky upravit, aby nakonec prohrál 2:13. Mnohem vyrovnanějším zápasem, ačkoliv nikoliv menší kanonádou, bylo utkání s druhým prostějovským celkem, tedy SK K2 Yetti. Po brutálních výsledcích třetin (2:4, 2:3 a 6:5) nakonec Olomouc vyhrála výsledkem 12:10. V Olomouckém přeboru je béčko dorostenců FBS po 16 zápasech první s 41 body.