Čtyři mladší kategorie bojovaly ve víkendových kláních

Tentokrát si o víkendu zahrály pouze čtyři mladší kategorie. A pravdou je, že se jim moc nedařilo. Starší žáci své jediné utkání prohráli, dorostenci vypadli v play-off proti Gullivers. Všechny své zápasy vyhrály pouze starší žákyně.

Starší žákyně

Starší žákyně se utkaly se dvěma soupeři. Nejdříve poměřily síly s Vítkovicemi. Už první třetina ale naznačila, jakým směrem se duel bude ubírat, když jí Hanačky vyhrály 4:1. Další tři branky přidaly v té druhé, a i přestože ta poslední nebyla už tak povedená, vyhrály Olomoučanky 9:5. Podobné to bylo s Horní Suchou. Po třetinách 2:0, 4:1 a 5:2 vyhrály celkovým výsledkem 11:3 a ovládly i druhé utkání. Po 16 zápasech mají starší žákyně v lize 26 bodů a jsou třetí.

Elévové

Oba týmy elévů se o víkendu dostavily na stejný turnaj. Starší z nich nejdříve porazili ty mladší výsledkem 15:3. Následné měření sil s Jeseníkem dopadlo výhrou 16:6 pro tým soupeře. Elévové si ale napravili chuť v duelu s Lipníkem, který skončil výhrou 20:3, ale následně těsně podlehli Šumperku 6:8. Mladší elévové porazili Lipník dokonce výsledkem 23:3, s Jeseníkem padli poměrem 6:18 a s Asperem těsně 12:13.

Starší žáci

Áčko starších žáků hrálo pouze jedno utkání. Do něj nevstoupilo špatně, ale následně faulovalo a soupeř z Vítkovic to potrestal. V první třetině pak vstřelil ještě jednu branku a další dvě přidal na začátku druhé periody. Pak se Hanákům podařilo vsítit kontaktní gól, ale ve třetí třetině už padla jen jedna branka, a to opět do sítě Hanáků, kteří podlehli Vítkovicím 1:5. V lize jsou nyní s 8 body v 9 zápasech na páté pozici.

„Troufnu si říci, že výsledek vypadá tvrději a neodpovídá úplně předvedené hře. S Vítkovicemi jsme si to chtěli rozdat na férovku, měli jsme výborných pět minut, kdy jsme měli vstřelit minimálně jednu, dvě branky. Pak ale bohužel přišlo hloupé vyloučení, dostali jsme soupeře na koně, pak jsme velmi smolně inkasovali, a tým, jako jsou Vítkovice, už takové vedení nepustí. Nezvolili jsme styl, který nás za každou cenu dovede k bodům, ale styl, který více rozvíjí a zlepšuje naše hráče. A rozhodně z něj v posledních třech zápasech nebudeme ustupovat. Máme mladý tým, už si ho trošičku chystáme na příští rok. Do posledních zápasů dáme maximum a uvidíme, na co nám bude konečný výsledek stačit,“ shrnul duel trenér Tomáš Skoupil.

Dorostenci

Dorostence čekala druhá fáze vyřazovací části. Po úspěšném úvodním víkendu, kdy Olomouc vyřadila Šternberk po výsledcích 4:0 a 11:0 následoval souboj s Gullivers. První utkání nezačalo špatně, Marek Opluštil poslal v 9. minutě svůj tým do vedení, ale Brněnští dokázali ještě do pauzy srovnat. Ve druhé části gól nepadl, v té třetí se jich ale bohužel do olomoucké klece sesypalo hodně, konkrétně čtyři, a tak FBS prohrálo duel 1:5.

Druhý duel začal vedením Brna 2:0 po první části. Za Olomouc na začátku té druhé vsítil Samuel Strašil, jenže soupeř chvíli po něm navýšil už na 3:1. V poslední fázi se Brno opět trefilo čtyřikrát, a vyhrálo tak i druhý duel, tentokrát výsledkem 7:1. FBS tak letošní sezónu v dorostencích zakončilo těsně před branami osmifinále.

„Gullivers byli sportovně lepší, za rok udělali velký progres, na začátku sezóny jsme je dokázali porážet. Na druhou stranu je potřeba říct, že výsledek je hodně krutý, převaha na hřišti nebyla tak dominantní, jako se projevila v tom výsledku. Je to pro nás samozřejmě zklamání. Na druhou stranu jsme ale základní část zakončili třetím místem za Vítkovicemi a Buldoky, což je velký úspěch pro celý olomoucký florbal. Byla to letos generace dorostenců složená hlavně z prvoročáků, kluků ročníku 08. To je tedy velice pozitivní, ačkoliv nějaké zklamání z konce sezóny tam samozřejmě je. Děkuji moc klukům za letošní sezónu,“ komentoval sérii s Gullivers trenér Tomáš Hruška.