Čtyři mladší kategorie bojovaly na víkendových turnajích

Únor rychle vystřídal březen, ale v kalendáři mladších florbalistů a florbalistek se nic nezměnilo. Ligy a turnaje pokračují dále beze změny, a i proto na hřiště o víkendu zase vyběhly čtyři olomoucké mladší kategorie. Kdo byl úspěšný tentokrát?

Mladší žáci 2012

Olomoucká liga mladších žáků si pro FBS tento víkend nachystala hned tři zápasy. Mladí florbalisté se utkali nejdříve s Litovlí. Tatran porazili 4:1. Následovala přestřelka s Playmakers. Prostějov hodně podporoval, ale Olomouc to zvládla také, a vyhrála 5:4. V posledním utkání se zrodila remíza, soupeřem byli Predátoři z Přerova.

Mladší žáci 2011

Mladší žáci 2011 se utkali pouze se dvěma soupeři. Nejdříve okusili hru Hranic, která jim ale chutnala, protože na výsledkové tabuli svítilo na konci utkání skóre 10:2 pro Olomouc. Druhý soupeř potrápil více. Olomouc ale i přesto dokázala ČPP Ostravu porazit, a to výsledkem 11:6.

Dorostenci

Dorostenci se utkali klasicky dvakrát. Nejdřív poměřili síly s Gullivers. Brno ovládlo první periodu a v té druhé navýšilo vedení na 3:1. V poslední části se schylovalo k dramatu, poté co soupeř navýšil na 4:1, se Olomouc dotáhla na rozdíl pouze jedné branky. Čtyři minuty do konce ale Gulliveři opět udeřili a zvítězili 5:3. Obdobné bylo utkání proti Hummelu Hattrick. Druhý brněnský tým taktéž šel do vedení jako první, ale Olomouc ještě v téže třetině srovnala. Podobný průběh měla druhá třetina, která skončila za stavu 2:2. V té poslední ale soupeř odskočil rovnou dvěma góly, a Hanáci už dokázali pouze kosmeticky upravit. Duel prohráli výsledkem 3:4. Ve druhém koši první ligy dorostenců je tak nyní FBS se šesti body druhé.

Dorostenky

Dorostenky tentokrát měly úspěšný víkend. Nejdříve se střetly s Přerovem, který porazily hodně vysoko. Už první třetinu vyhrály 4:0, další tři branky přidaly v té druhé a celkově pak vyhrály 9:1. Brankově mnohem chudší bylo utkání s Vítkovicemi. První dvě periody gól nepřinesly. Ve 27. minutě s prosadila Olomouc, ale v poslední minutě dokázaly soupeřky srovnat, a hráčky se tak rozešly smírně po výsledku 1:1. Olomoucké dorostenky jsou aktuálně v lize páté s 30 body na kontě.