Béčko po delší pauze vybojovalo o víkendu tři body

Po odmlce se opět dostali k zápasům i Olomoučtí florbalisté hrající za mužské béčko. Ti se tentokrát utkali s rezervami Hranic a SK K2 Prostějov. Víkend zakončili s bilancí jedné prohry a jedné výhry.

FBC HRANICE B – FBS OLOMOUC B 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)
Branky: 3. Lubomír Kratochvíl, 25. Jakub Bitter, 35. Filip Gadas, 36. Jakub Bitter, 38. Petr Juřica - 37. Michal Hanusek, 39. Tomáš Pírek
Rozhodčí: Zdeněk Šenk – Petr Holan
Vyloučení: 1:0, využití: 0:0

V prvním duelu se muži střetli s Hranicemi. Ty šly už ve 3. minutě do vedení. Ani přes nabídnutou přesilovku Olomouc nedokázala srovnat. Druhá dvanáctiminutovka opět přinesla jen branku Hranic, které navíc i třetí periodu otevřely dvěma góly a dostaly se do vedení 4:0. Vše se již zdálo být ztraceno. Pak ovšem kontaktní branku vstřelil Michal Hanusek, ale chvíli po něm se popáté prosadil soupeř. Tomáš Pírek osm sekund před koncem už jen kosmeticky upravil. Rezerva mužů prohrála s rezervou Hranic 2:5.

FBS OLOMOUC B – SK K2 PROSTĚJOV B 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)

Branky: 5. Jaromír Chodil, 15. Martin Willmann, 19. Martin Willmann, 23. Martin Willmann - 21. Ondřej Burget, 22. Filip Antel
Rozhodčí: David Havlena – Zdeněk Šenk
Vyloučení: 1:2, využití: 1:0

Utkání s rezervou SK K2 začalo mnohem lépe. Už v 5. minutě poslal FBS do vedení Jaromír Chodil. Olomoučtí se pak dobře popasovali i s oslabením a v první periodě neinkasovali. Následoval velice povedený vstup do druhé třetiny, kdy se povedlo dvakrát vsítit Martinu Tillmanovi. Prostějov ale zabral a ve 21. minutě snížil. Pak šel do čtyř, jenže ku překvapení všech dokázal sám skórovat. Willman pak ale ještě během pokračující přesilovky nekompromisně zkompletoval hattrick. Další početní nevýhodu, na začátku třetí dvanáctiminutovky, už Prostějovští ubránili úspěšně. Ani jeden z týmů se už nedokázal prosadit, a druhý zápas tak Olomouc zvládla vítězně, když SK K2 Prostějov B porazila 4:2.

V Olomoucké lize mužů figuruje nyní FBS na třetí pozici. V 18 zápasech získalo 34 bodů a na nejbližšího soupeře jich ztrácí osm. To znamená, že se už muži B nemohou posunout na vyšší příčku, ale zároveň se ještě můžou propadnout pod čtvrtý Přerov, který má na kontě 30 bodů a bude hrát ještě čtyři duely. Olomoucké už čekají pouze dva, 27. dubna zakončí ligu v Postřelmově soubojem s Piranhou Přerov B a Sokolem Kostelec na Hané.